AKO SPOLUNAŽÍVAŤ NA CESTÁCH S MOTORKÁRMI?

Jar je tu a s pribúdajúcou teplotou stretnete na cestách čoraz viac nadšencov motoriek. Sezóna sa rozbieha a je potrebné zvýšiť ostražitosť a byť opatrný. Preto sme sa rozhodli, priniesť vám zopár užitočných tipov ako spolunažívať na cestnej komunikácii s motorkármi. S prihliadnutím na obojstrannú bezpečnosť.
 
 
1) Pri odbočovaní z vedľajšej cesty na hlavnú sa radšej dlhšie rozhliadnite, a to aj na väčšiu vzdialenosť, pretože je náročnejšie odhadnúť rýchlosť prichádzajúcej motorky.
 
2) Počas jazdy vám odporúčame častejšie kontolovanie spätných zrkadiel. Motorka je užšia a ľahko prehliadnuteľná, dokáže sa jednoducho dostať do mŕtveho bodu.
 
3) Aj keď neodporúčame motorkárom kľučkovať v mestskej prevádzke, bohužiaľ sa to stáva bežne. Pokiaľ stojíte v zápche, nechajte si dostatočný odstup od auta pred sebou. Pravidelne pozerajte do spätných zrkadiel a poprípade motorkárom uhnite a umožnite im bezpečný prejazd.
 
4) Od motorky si nechávajte väčší odstup, minimálne 4 sekundy. V prípade nehody môžu byť následky pre auto minimálne, ale pre motorkára fatálne. Preto dbajte na opatrnosť.
 
 
Motorkári sú taktiež súčasťou premávky rovnako ako napríklad chodci alebo cyklisti. Sú to fajn ľudia s tým rozdielom, že uprednostnia dve kolesá namiesto tých štyroch :-) Dôležitá je obojstranná ohľaduplnosť.

Ďalšie zaujímavé články

x
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní sa môžete bližšie informovať na adrese: ochrana údajov OK